Vznik SK Lišov se datuje již od 20. října 1927, kdy se uskutečnila valná hromada za účasti 13 zakládajících členů. Jak je psáno v kronice: „Bylo sehráno několik perných a mnohdy i horkých přátelských zápasů s kluby i neregistrovanými hráči“. Oficiální činnost SK proto začala už v roce 1928, kdy byl klub přijat do Jihočeské fotbalové župy a Československé asociace fotbalové a přihlásil se k mistrovské soutěži. Stav členstva fotbalu chtivých mladých lidí utěšeně narůstal a tak musela výborová schůze rozhodnout, kteří hráči budou pro mužstvo do mistrovské soutěže. Všichni pak prožili první velkou radost z vítězství, neboť první mistrovské utkání na domácím hřišti vyhrál SK Lišov proti SK Včelná 6:3.
Domácí hřiště je vždy nejdůležitějším místem pro činnost oddílu kopané. SK neměl vlastní hřiště a tak naši předchůdci situaci řešili obdobně jako jiné kluby. Zpočátku hráli na pronajaté louce stavitele Plojhara, mistrovská utkání pak od roku 1930 hráli po dohodě o ročním nájmu (500 Kč) ve Slabci na hřišti Sokola. Po jednoleté přestávce (1930-31), kdy hráli utkání na novém hřišti Klause se opět vrátili na hřiště Sokola v blízkém lese Slabci. V roce 1934 jim pronajal pan Jan Štícha louku, na které bylo vybudováno hřiště, na kterém se hraje dodnes (hřiště II). Takto vybudované hřiště sloužilo fotbalistům i v období druhé světové války, kdy na něm přivítali legendárního brankáře Pláničku. Ten byl v roce 1940 v Novosedlích na dovolené a přijel do Lišova s nimi na zápas.
Původní dřevěné šatny již nesplňovaly důstojné podmínky pro činnost a proto iniciativní předseda oddílu pan Jan Suchomel starší za podpory MěNV prosadil výstavbu nových šaten. Stavba byla zahájena 9. dubna 1963, zkolaudována 10. prosince 1963 a od jara 1964 jsou šatny již v provozu. Bylo na nich odpracováno téměř 4000 brigádnických hodin, z nichž nejvíce odpracovali p. Suchomel Jan st., p. Dušek Josef, p. Vávra Václav a p. Suchomel Jan ml.V sedmdesátých letech se začaly vytvářet podmínky pro vznik sportovního areálu. Z této myšlenky pak byla dlouhá „stavební peripetie“, kdy z počáteční akce „Z“ se dokončení hrací plochy a úpravy okolí financovalo podle možností hlavního výboru TJ. Veškerá práce s prosíváním a rozvozem zeminy, rašeliny, setí trávy atd. byla „v rukách“ fotbalistů a jejich příznivců. Od této doby se také žádný z nich nevymlouvá na špatný terén na hrací ploše. Druhá (kvalitní) plocha byla dokončena v polovině osmdesátých let a oficiálně otevřena při oslavě 60 výročí založení klubu zápasem s bývalými československými reprezentanty. V posledních letech se pravidelně celý areál vylepšuje a udržuje v rámci možností oddílu kopané i rozpočtu hlavního výboru SK. Určitým podílem, zejména v posledním období, k tomu přispívá i MěÚ, který je vlastníkem areálu a SK jej užívá za symbolický nájem.
SK Lišov za svou bohatou historii také několikrát z různých důvodů změnil svůj název. Z původního SK Lišov poprvé v roce 1948 změnil svůj název na fotbalový odbor Sokola Lišov. Pod tímto názvem hrál až do roku 1953, kdy celý Sokol přešel k názvu TJ Tatran Lišov. Pod tímto názvem hráli fotbalisté až do roku 1969, kdy se opět celá TJ přejmenovala na TJ Jitona. V roce 1994 pak valná hromada rozhodla vrátit se zpět k historickému názvu SK Lišov a všichni doufáme, že tato změna již bude konečná. Ovšem v dnešní „sponzorské“ době nikdo není prorokem.
Největším úspěchem lišovských fotbalistů byl vždy postup do krajského přeboru. Celkem se to zatím podařilo 4 krát, ale bohužel vždy nejdéle jen na 3 roky. Je tedy možné konstatovat, že jsou prostě „zabydlení“ v I.třídě. V padesátých letech se KP hrál dvakrát a sice v letech 1952-54 a 1957-59. Velkým generačním problémem byla léta 1962-64, kdy se spadlo až do OP a dokonce se uvažovalo o rozpuštění oddílu. Naštěstí byla situace překonána a z krizové situace oddíl vyšel do dalších roků bohatší o nové šatny (viz.výše) a stárnoucí mužstvo již doplňovali hráči z dorostenecké líhně trenéra Jana Mariana.
Na další účast v KP se čekalo až do roku 1971, kdy ovšem postupové oslavy byly umocněny i mimořádným úspěchem party fotbalistů, které vedl asi nejúspěšnější Lišovský trenér, učitel Jan Kozák. Mužstvo postoupilo s 11 bodovým náskokem, bez jediné porážky a pouze se dvěma remízami. V KP se mužstvo udrželo 3 roky a v sezoně 1974-75 již opět hrálo I.A. třídu.V témže roce však na tento neúspěch dali balzám naši žáci, kteří vyhráli s převahou OP (pouze s 1 porážkou) a postoupili do KP žáků, kde se „zabydleli“ opět jen na 3 roky.Bylo to částečně i vinou reorganizací ve věkových hranicích v mládežnické kopané, kdy žákovská kategorie začala být jen do 14 roků.Další účast v KP mužů byla opět po určité „periodě“, v letech 1980-82.
Největší devizou a snad i Lišovskou veřejností oceňovanou je ta skutečnost, že se výbor oddílu stará, zajišťuje a prostřednictvím svých 21 trenérů a vedoucích mužstev pomáhá vychovávat více jak 100 mladých lidí. Kromě toho má Lišovská veřejnost každý týden možnost vidět tuto krásnou hru zvanou kopaná a posoudit, zda tato práce s mladými lidmi má smysl.